Taxi Lipowa

Zapraszamy do skorzystania z oferty taxi Lipowa. Nasza firma Maxi Taxi świadczy usługi: przewozu osób, transfery lotniskowe, transfery międzymiastowe, zakupy z dostawą do domu, obsługa imprez, przesyłki kurierskie i wiele innych. Zamów taxi- dzwoń: +48 600 500 313.

Położenie Lipowej

Lipowa – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, siedziba gminy Lipowa.

Integralne części wsi Lipowa: Banasie, Brzeziny, Bugaj, Gwizdałówka, Jaski, Jastrząbka, Koniory, Poddzielec, Podkościół, Podlas, Pustki, Solisko, Szparówka[2][3]

Miejscowość położona jest nieopodal miasta Żywca. Powierzchnia sołectwa wynosi 4052 ha, a liczba ludności 4454[4], co daje gęstość zaludnienia równą 109,9 os./km2.

Zabytki w Lipowej

  • Kościół parafialny (parafia św. Bartłomieja) z roku 1896 wraz z wyposażeniem. W książce „Zabytki sztuki w Polsce” znajdujemy opis Kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Bartłomieja w Lipowej, który został wymieniony już w 1350 roku w spisach pobieranego w Polsce świętopietrza z lat 1346–1358. Kościół ten dwukrotnie przebudowano, najpierw w I połowie XVI wieku według Dziejopisu Żywieckiego „ nade drzwiami kościelnymi podpisany jest Wojciech Maleszyński z dwiema mieczami, z tym rokiem źle napisanym Anno Domini 159. Co się może rozumieć rok 1509”. Obecny kościół jest murowany, wzniesiono go w 1896 roku. W nowym kościele znalazł się również barokowy obraz św. Sebastiana oraz barokowy, drewniany, polichromowany krucyfiks o wysokości 137,7 cm. Ponadto klasycystyczna monstrancja mosiężna, pozłacana o wysokości 65 cm i rokokowy kielich częściowo srebrny, częściowo mosiężny, pozłacany, o wysokości 23,5 cm. Interesujący jest także „ornat biały ze srebrną haftowaną kolumną z wieku XVIII: na srebrnym tle wijąca się łodyga z większymi i mniejszymi barwnymi kwiatami”. Na ornament tego typu kładziono haft płaski na srebrnych lub złotych tłach. Był to typ haftu uważany za polski.
  • Najcenniejszym dziełem, które do dziś zachowało się ze starego Kościoła jest tryptyk św. Rodziny z około 1540 roku. „Stanowił on pierwotnie ołtarz główny drewnianego kościoła, a teraz zawieszony jest nad drzwiami zakrystii. Jest to cenny zabytek cechowego malarstwa gotyckiego – renesansowego z II ćw. w XVI, zapewne warsztat krakowski”.
  • Kaplica w Dolnej Lipowej z 1862 roku z ołtarzykiem późnorenesansowym z I ćw. XVII w. Według niepotwierdzonej relacji jest tutaj obraz Matki Boskiej Częstochowskiej pochodzący z Kościoła w Lipowej z 1698 r., odmalowany powtórnie w 1840 roku przez Wojciecha Caputę (cechmistrza przy kościele lipowskim) i Wojciecha Wandzla ze Słotwiny.

Atuty Maxi Taxi

Honorowanie płatności kartami. Akceptacja kart: VISA, MASTERCARD, MAESTRO, Vpay.

Wszystkie taksówki Maxi Taxi posiadają licencje. Licencja wydana zgodnie z ustawą o transporcie drogowym. Nie Uber!

Dojazd do Klienta na terenie miasta oraz w I strefie gratis.

Jeździsz często z nami. To się opłaca. Każdy stały Klient otrzymuje zniżki na przejazdy. Ceny umowne powyżej 10 km.

Komfort dla przedsiębiorstw. Oferta bezgotówkowej obsługi firm. Faktura VAT za przewóz taksówką dla Twojego biznesu.

Samochody klimatyzowane. Pojazdy o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa. Na wyposażeniu foteliki dla dzieci. Taksówki 5 | 6 oraz 7-osobowe.

Priorytetem Maxi Taxi jest dopasowanie się do Państwa potrzeb. Osoby starsze zostaną odprowadzone pod drzwi. Młodym ludziom doradzimy klub lub miejsce, gdzie można dobrze zjeść.

Podróż z takimi kierowcami to doskonałe urozmaicenie dnia. Poczucie humoru to jeden z największych atutów. Wszystko przy zachowaniu nienagannej kultury. Sprawdź opinie Klientów.