Taryfa Żywiec

Zapraszamy do skorzystania z oferty taryfa Żywiec. Nasza firma Maxi Taxi świadczy usługi: przewozu osób, transfery lotniskowe, transfery międzymiastowe, zakupy z dostawą do domu, obsługa imprez, przesyłki kurierskie i wiele innych. Zamów tanie taxi: +48 600 500 313.

Co to jest taryfa?

Taryfa to oficjalny wykaz zawierający stawki różnego typu opłat, podatków lub cen produktów. Potocznie tak nazywamy taksówkę.

Podział na taryfy ma przede wszystkim ułatwić korzystanie z taksówek klientom i wstępne oszacowanie tego, ile może wynieść zapłata za przejechanie daną trasą w określonej porze. Jak widać podział ten jest stosunkowo jasny i obejmuje zaledwie 4 taryfy, obowiązujące w dokładnie ustalonych dniach i godzinach.

Jakie są rodzaje taryf przewozu taxi?

W każdej jeżdżącej zgodnie z prawem taksówce musi znaleźć się urządzenie zwane taksometrem, które będzie naliczało opłaty według ustalonej taryfy. Wedle jakich zasad pobierane są te opłaty?

Stawki są dzielone są na 4 typy:

  • Taryfa 1 - Dotyczy kursów w dni powszednie w godzinach od 06:00 do 22:00
  • Taryfa 2 - Obowiązuje w dni powszednie w godzinach 22:00-06:00 oraz w niedziele i święta w ciągu całej doby
  • Taryfa 3 - Przy wyjazdach poza granicę 1 strefy (Dotyczy miasta Żywiec dla firmy Maxi Taxi) w dni powszednie i w święta
  • Taryfa 4 - Obowiązuje od 22:00 do 6:00 w 2 strefie

Dodatkowe opłaty usług taxi:

Taksometry działają również wedle dodatkowych zasad, a naliczanie rozpoczyna się od opłaty początkowej, która jest automatyczna i niezależna od długości trasy. Firma nalicza także należność za każdy przejechany kilometr, wedle stawki obowiązującej taryfy. Klient może także poprosić kierowcę o poczekanie, wówczas do przejazdu zostanie dołączona opłata za postój. Jej liczenie rozpoczyna się w sposób automatyczny po zatrzymaniu pojazdu na światłach, przy przejściach dla pieszych oraz postojach w wyznaczonym przez pasażera miejscu. Przy przejazdach taxi z naszą firmą wynosi ona 10 zł za 15 min oczekiwania. Opłata początkowa Stała opłata obowiązuje przy rozpoczęciu kursu Postój 1h. W każdej taryfie w ciągu całej doby. Zakupy na terenie miasta. Ceny umówne powyżej 10km.

Czy kierowca taksówki zawsze musi włączać taksometr?

Taksówkarz ma prawny obowiązek włączyć urządzenie rozpoczynając kurs, a niewypełnienie tej reguły stanowi przestępstwo karno-skarbowe. Dodatkowo klient może odmówić zapłacenia za przejazd, jeśli kierowca nie przekazał mu paragonu lub rachunku za wykonaną usługę.

Taryfa Żywiec