ZAMÓW TAXI:
+48600 500 313

Taxi Bierna

Zapraszamy do skorzystania z oferty taxi Bierna. Nasza firma Maxi Taxi świadczy usługi: przewozu osób, transfery lotniskowe, transfery międzymiastowe, zakupy z dostawą do domu, obsługa imprez, przesyłki kurierskie i wiele innych. Zamów tanie taxi: +48 600 500 313.

Położenie:

Bierna – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Łodygowice, nad Wilczym Potokiem w sąsiedztwie Jeziora Żywieckiego. Powierzchnia sołectwa wynosi 316,7 ha, a liczba ludności 933, co daje gęstość zaludnienia równą 294,6 os./km2.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa bielskiego.

Bierna położona jest niedaleko Żywca w Kotlinie Żywieckiej (11,5 km na północny-zachód od Żywca) otoczonej pasmami gór Beskidu Śląskiego, Małego i Żywieckiego, w pobliżu Skrzycznego i Magurki Wilkowickiej. W miejscowości znajduje się stadnina koni; ponadto drobny handel (sklepy spożywczo-przemysłowe).

Miejscowości sąsiadujące: Zarzecze, Łodygowice, Czernichów.

Historia:

Historycznie miejscowość jest częścią Księstwa oświęcimskiego. W 1564 roku wraz z całym księstwem oświęcimskim i zatorskim leżała w granicach Korony Królestwa Polskiego, znajdowała się w województwie krakowskim w powiecie śląskim. Po unii lubelskiej w 1569 księstwo Oświęcimia i Zatora stało się częścią Rzeczypospolitej Obojga Narodów w granicach, której pozostawało do I rozbioru Polski w 1772. Po rozbiorach Polski miejscowość znalazła się w zaborze austriackim i leżała w granicach Austrii, wchodząc w skład Królestwa Galicji i Lodomerii.

Zabytki:

Na terenie wsi znajduje się kilka kapliczek:

Nasze atuty

Honorujemy płatność kartami VISA, MASTERCARD, MAESTRO, Vpay
Wszystkie nasze taksówki posiadają licencje wydaną zgodnie z ustawą o transporcie drogowym. Nie Uber.
Dojazd do Klienta w I strefie gratis.
Jeździsz często z nami? To się opłaca, ponieważ każdy stały Klient dostanie zniżki na przejazdy. Ceny umówne powyżej 10km.
Proponujemy bezgotówkową obsługę firm. Wystawiamy faktury VAT.
Samochody klimatyzowane o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa. Na wyposażeniu foteliki dla dzieci. Taksówki 5, 6, 7-osobowe.
Dopasowujemy się do Państwa potrzeb.
Z naszymi kierowcami nie będziesz się nudził. Mamy poczucie humoru.
powrót
Zadzwoń Taxi