ZAMÓW TAXI:
+48600 500 313

Taxi Glinka

Zapraszamy do skorzystania z oferty taxi Glinka. Nasza firma Maxi Taxi świadczy usługi: przewozu osób, transfery lotniskowe, transfery międzymiastowe, zakupy z dostawą do domu, obsługa imprez, przesyłki kurierskie i wiele innych. Zamów tanie taxi: +48 600 500 313.

Glinka – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Ujsoły. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa bielskiego. W okresie międzywojennym w miejscowości stacjonowała placówka Straży Granicznej I linii „Glinka”.

Położenie

Glinka położona jest w Beskidzie Żywieckim, w dolinie potoku Glinka. Zabudowania i pola uprawne Glinki zajmują doliny tego potoku i jego dopływów, oraz zbocza wznoszących się nad nimi wzniesień: Kotelnica (767 m), Kubieszówka (868 m), Glinka (929 m), Jaworzyna, Przełęcz Glinka, Magura (996 m), Solisko (1031 m), Butorówka (813 m) i Brejówka (743 m). Przez przełęcz Glinka oraz wznoszące się nad nią szczyty Glinka graniczy ze Słowacją, przez przełęcz tę prowadzi też droga z Glinki na Słowację.

Turystyka i rekreacja

Położona wśród szczytów Beskidu Żywieckiego miejscowość ma duże walory turystyczne i infrastrukturę turystyczną. Przy drodze z Glinki na przełęcz Glinka wykonano dla turystów miejsce biwakowe z wiatą i stołami, drugi biwak (tzw. "biwak pod Skałą") znajduje się nad potokiem Glinka, przy kamieniołomie. istnieją gospodarstwa agroturystyczne zapewniające nocleg, a nocleg w górach zapewnia Bacówka PTTK na Krawcowym Wierchu. Z Glinki do tego schroniska wychodzi znakowany szlak turystyczny, drugi prowadzi na przełęcz Glinka i graniczne szczyty Beskidu Żywieckiego. We wsi znajduje się Geopark Glinka, oferujący naturalną ścianę wspinaczkową oraz przejazd tyrolką. Został utworzony na terenie nieczynnego kamieniołomu piaskowca mazurskiego.

Nasze atuty

Honorujemy płatność kartami VISA, MASTERCARD, MAESTRO, Vpay
Wszystkie nasze taksówki posiadają licencje wydaną zgodnie z ustawą o transporcie drogowym. Nie Uber.
Dojazd do Klienta w I strefie gratis.
Jeździsz często z nami? To się opłaca, ponieważ każdy stały Klient dostanie zniżki na przejazdy. Ceny umówne powyżej 10km.
Proponujemy bezgotówkową obsługę firm. Wystawiamy faktury VAT.
Samochody klimatyzowane o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa. Na wyposażeniu foteliki dla dzieci. Taksówki 5, 6, 7-osobowe.
Dopasowujemy się do Państwa potrzeb.
Z naszymi kierowcami nie będziesz się nudził. Mamy poczucie humoru.
powrót
Zadzwoń Taxi