ZAMÓW TAXI:
+48600 500 313

Taxi Hucisko

Zapraszamy do skorzystania z oferty taxi Hucisko. Nasza firma Maxi Taxi świadczy usługi: przewozu osób, transfery lotniskowe, transfery międzymiastowe, zakupy z dostawą do domu, obsługa imprez, przesyłki kurierskie i wiele innych. Zamów tanie taxi: +48 600 500 313.

Hucisko – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie suskim, w gminie Stryszawa.

Położenie

Miejscowość położona jest na dziale wodnym oddzielającym dorzecza Skawy i Koszarawy, oraz Pasmo Pewelskie od Pasma Laskowskiego. Obydwa te pasma według Jerzego Kondrackiego, autora regionalizacji fizycznogeograficznej Polski należą do Beskidu Makowskiego.

Przez Hucisko przebiega Linia kolejowa nr 97 z Suchej Beskidzkiej do Żywca – fragment Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, otwartej w 1884. W tym miejscu przekracza on najwyższy punkt na całej swej trasie – Przełęcz Hucisko 560 m n.p.m.

Historia

Hucisko powstało w XV wieku jako przysiółek Pewli Wielkiej. Nazwa wywodzi się od huty żelaza, w której wydobywano rudę żelaza i wypalano ją w prymitywnych dymarkach (resztki dymarki można zobaczyć w pobliżu stacji kolejowej).

W XVII wieku w Hucisku istniała huta szkła.

W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa bielskiego.

Nasze atuty

Honorujemy płatność kartami VISA, MASTERCARD, MAESTRO, Vpay
Wszystkie nasze taksówki posiadają licencje wydaną zgodnie z ustawą o transporcie drogowym. Nie Uber.
Dojazd do Klienta w I strefie gratis.
Jeździsz często z nami? To się opłaca, ponieważ każdy stały Klient dostanie zniżki na przejazdy. Ceny umówne powyżej 10km.
Proponujemy bezgotówkową obsługę firm. Wystawiamy faktury VAT.
Samochody klimatyzowane o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa. Na wyposażeniu foteliki dla dzieci. Taksówki 5, 6, 7-osobowe.
Dopasowujemy się do Państwa potrzeb.
Z naszymi kierowcami nie będziesz się nudził. Mamy poczucie humoru.
powrót
Zadzwoń Taxi