ZAMÓW TAXI:
+48600 500 313

Taxi Krzeszów

Zapraszamy do skorzystania z oferty taxi Krzeszów. Nasza firma Maxi Taxi świadczy usługi: przewozu osób, transfery lotniskowe, transfery międzymiastowe, zakupy z dostawą do domu, obsługa imprez, przesyłki kurierskie i wiele innych. Zamów tanie taxi: +48 600 500 313.

Krzeszów – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie suskim, w gminie Stryszawa. Pod koniec 2010 we wsi zamieszkiwało 1639 osób.

Położenie

Krzeszów znajduje się w odległości 13 km na zachód od Suchej Beskidzkiej. Pola i zabudowania rozłożone są na wysokości 420-580 m n.p.m. w dolinie na lewym brzegu Lachówki, jej dopływu, potoku Ustrzyzna, oraz na południowych zboczach wzniesień Beskidu Małego.

Historia

Krzeszów jest obok Mucharza, Zembrzyc, Śleszowic i Suchej jedną z najstarszych wsi w górskim dorzeczu Skawy. Został założony przez Żegotę z Bieńkowice po 1333. W 1340 liczba mieszkańców Krzeszowa wynosiła około 150 osób. Pierwsza pisemna wzmianka pochodzi z 1355, kiedy wzmiankowano parafię Cressow. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że krzeszowska parafia została erygowana już wcześniej. Później wzmiankowane wieś również jako Crzeschow/Crzeszow (1376), Krzeszaw (1394) czy Krzessow (1498).

Po przywędrowaniu Wałachów wieś była siedzibą Wajdów (wojewodów wołoskich).

W 1595 roku wieś położona w powiecie śląskim województwa krakowskiego była własnością kasztelana sądeckiego Krzysztofa Komorowskiego.

Krzeszów, przed rozbiorami, był znanym na całą Polskę ośrodkiem produkcji gontów, którymi pokrywano dachy.

Podczas II wojny światowej miejscowość została włączona w granice III Rzeszy.

Nasze atuty

Honorujemy płatność kartami VISA, MASTERCARD, MAESTRO, Vpay
Wszystkie nasze taksówki posiadają licencje wydaną zgodnie z ustawą o transporcie drogowym. Nie Uber.
Dojazd do Klienta w I strefie gratis.
Jeździsz często z nami? To się opłaca, ponieważ każdy stały Klient dostanie zniżki na przejazdy. Ceny umówne powyżej 10km.
Proponujemy bezgotówkową obsługę firm. Wystawiamy faktury VAT.
Samochody klimatyzowane o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa. Na wyposażeniu foteliki dla dzieci. Taksówki 5, 6, 7-osobowe.
Dopasowujemy się do Państwa potrzeb.
Z naszymi kierowcami nie będziesz się nudził. Mamy poczucie humoru.
powrót
Zadzwoń Taxi