ZAMÓW TAXI:
+48600 500 313

Taxi Przyborów

Zapraszamy do skorzystania z oferty taxi Przyborów. Nasza firma Maxi Taxi świadczy usługi: przewozu osób, transfery lotniskowe, transfery międzymiastowe, zakupy z dostawą do domu, obsługa imprez, przesyłki kurierskie i wiele innych. Zamów tanie taxi: +48 600 500 313.

Przyborów – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Jeleśnia. Wieś położona jest 19 km na południowy wschód od Żywca, na pograniczu Beskidu Żywieckiego i Makowskiego, nad rzeką Koszarawą (prawy dopływ Soły). Stąd wychodzą szlaki na pobliskie szczyty, takie jak Lachów Groń, Łosek, czy w kierunku Mędralowej.

Historia

Wieś została założona w XVI wieku jako osada wołoska. W 1595 roku wieś położona w powiecie śląskim województwa krakowskiego była własnością kasztelana sądeckiego Krzysztofa Komorowskiego. Najstarsza zachowana pieczęć Przyborowa z połowy XIX wieku przedstawiała koronę pięciopałkową. Zachowało się tu sporo drewnianych chałup, stodół i wolno stojących piwnic z końca XIX i I poł. XX wieku.

W czasie II wojny światowej miejscowość była częścią linii obrony Krzyżowa-Przyborów.

Lokalna parafia była erygowana w 1983 roku. Kościół parafialny pw. Świętej Jadwigi Królowej konsekrowany był w roku 1991. W pobliskim przysiółku Jabłonów należącym do parafii znajduje się kościółek z cudownym źródełkiem, które podobno leczy różne schorzenia. W miejscu tym 1 V 1978 r. był również Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II.

W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie bielskim. Od 2000 roku jest częścią gminy Jeleśnia, wcześniej w gminie Koszarawa.

Atrakcje turystyczne

Nasze atuty

Honorujemy płatność kartami VISA, MASTERCARD, MAESTRO, Vpay
Wszystkie nasze taksówki posiadają licencje wydaną zgodnie z ustawą o transporcie drogowym. Nie Uber.
Dojazd do Klienta w I strefie gratis.
Jeździsz często z nami? To się opłaca, ponieważ każdy stały Klient dostanie zniżki na przejazdy. Ceny umówne powyżej 10km.
Proponujemy bezgotówkową obsługę firm. Wystawiamy faktury VAT.
Samochody klimatyzowane o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa. Na wyposażeniu foteliki dla dzieci. Taksówki 5, 6, 7-osobowe.
Dopasowujemy się do Państwa potrzeb.
Z naszymi kierowcami nie będziesz się nudził. Mamy poczucie humoru.
powrót
Zadzwoń Taxi